Ethereum Tylko 18% Gotowy na ETH 2.0 Z jednym tygodniem do startu

Ethereum 2.0 potrzebuje ponad 524.000 ETH do 24 listopada, aby rozpocząć działalność 1 grudnia, zgodnie z planem. W tej chwili jest to tylko 18% drogi.

  • Długo oczekiwany przez Ethereum upgrade 2.0 jest uzależniony od tego, czy użytkownicy wleją dużą ilość ETH do jego umowy depozytowej.
  • Aktualizacja ma być wydana 1 grudnia, ale tylko około 18% wymaganej kwoty zostało odłożone.
  • Jeśli pełna kwota nie zostanie wpłacona w terminie, projekt zostanie opóźniony. Jeszcze raz.

Zespół deweloperów stojących za następną iteracją Ethereum pozostał optymistą

Zespół deweloperów stojących za następną iteracją Ethereum pozostał optymistą, że Ethereum 2.0 pojawi się 1 grudnia, ale na razie nie wydaje się to szczególnie realistyczne.

Według Dune Analytics, tylko 95,648 ETH zostało zaangażowanych w kontrakt depozytowy Ethereum 2.0, z wymaganych 524,288 ETH – to nieco ponad 18%. Co więcej, według głównego badacza Ethereum Foundation Danny’ego Ryana, aby rozpocząć działalność 1 grudnia zgodnie z planem, ETH musi zostać zdeponowana w umowie siedem dni wcześniej.

W pierwszej fazie aktualizacji Ethereum 2.0, która została już opóźniona o prawie rok, sieć rozpocznie przejście od protokołu „proof-of-work consensus“ do protokołu „proof-of-stake“. Proof-of-work, czyli jak działa Bitcoin blockchain, prosi „górników“ o rozwiązanie skomplikowanych łamigłówek w celu weryfikacji nowych transakcji, a pierwsza platforma obliczeniowa do rozwiązania danej łamigłówki jest nagradzana rodzimymi żetonami.

Stwarza to problem skalowalności, ponieważ ludzie, którzy chcą mieć przewagę, mogą po prostu kupić więcej mocy obliczeniowej, co pozwala im szybciej rozwiązywać zagadki; inwestorzy zbudowali całe centra danych, które istnieją wyłącznie po to, aby rozwiązywać zagadki, dając im lepszy strzał w cenne żetony kosztem ogromnych ilości energii elektrycznej.

Ethereum 2.0 ma na celu całkowite wyeliminowanie tego procesu układanki

Na łańcuchu blokad dowodu stawki, sieć zatwierdza nowe transakcje poprzez wybranie „stakera“, a wybrana osoba jest określana na podstawie tego, ile żetonów posiada. System ten wymaga pewnej ilości żetonów, aby rozpocząć pracę, dlatego Ethereum 2.0 potrzebuje 524.000 ETH. (Ethereum jest warte około 243 miliony dolarów, w dzisiejszych cenach).

Większość dotychczasowych inwestycji została zrealizowana w dużych częściach, przy czym sam współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, przeznaczył na Ethereum 2.0 3200 ETH (1,4 miliona dolarów). Jeden adres, bb84d966c09264ce9a2104a4a20bbb378369986db, przeznaczył na ETH 17.088 (około 8 milionów dolarów).

Zgodnie z wpisem na blogu Danny’ego Ryana, „geneza“ projektu zostanie uruchomiona tylko wtedy, gdy niezbędna kwota ETH znajdzie się w umowie na siedem dni przed uruchomieniem.

„Jeśli nie,“ napisał, „geneza zostanie uruchomiona 7 dni po osiągnięciu tego progu (kiedy tylko będzie to możliwe).“

Kolejną komplikacją jest fakt, że premiera 1 grudnia (jeśli tak się stanie) oznacza jedynie początek pierwszej fazy aktualizacji Ethereum 2.0 i tak naprawdę nie przełączy wszystkiego na model „proof-of-stake“.

„Faza 0“ ETH 2.0 położy podwaliny pod proof-of-stake Ethereum, utrzymując istniejący model proof-of-work w nienaruszonym stanie, przynajmniej na razie. A jeśli ludzie nie włączą ETH do umowy depozytowej i nie będą jej dotrzymywać szybko, ta przyszłość może być przyzwoitą drogą wyjścia.